Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

 

logo petition

diia logo

 Офіційний туристичний сайт громади

     Туристичний сайт 

 

facebook youtube 
 GB1 640x480  amu

 Без назви 2

 

 

            

 

1) Повна назва документа державного планування, що пропонується, та стислий виклад його змісту:

Проект Схеми планування Борщівської ОТГ Тернопільської області розроблено з метою обґрунтування довгострокової стратегії планування, забудови та іншого використання території громади. Завданнями Схеми планування території громади є визначення основних принципів і напрямків планувальної організації та функціонального призначення території; формування системи громадського обслуговування населення; організація вулично-дорожньої та транспортної мережі, інженерного обладнання, інженерної підготовки і благоустрою; організація цивільного захисту території та населення від небезпечних природних і техногенних процесів; визначення основних принципів охорони навколишнього природного середовища, охорони та збереження культурної спадщини; визначення послідовності реалізації рішень, у тому числі етапність освоєння території.

Розробник – ТОВ «УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ПРОЕКТНИЙ ІНСТИТУТ ЦИВІЛЬНОГО БУДІВНИЦТВА».

 

2) Орган, що прийматиме рішення про затвердження документа державного планування:

Борщівська міська рада Чортківського району Тернопільської області.

3) Передбачувана процедура громадського обговорення, у тому числі:

а) дата початку та строки здійснення процедури:

Громадське обговорення починається з 26-го лютого 2021 року і триває до 26-го березня 2021 року.

б) способи участі громадськості (надання письмових зауважень і пропозицій, громадські слухання тощо):

Відповідно до статті 12 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» громадськість у межах строку громадського обговорення має право подати замовнику в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) зауваження і пропозиції до проекту документа державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку. Пропозиції і зауваження, подані після встановленого строку, не розглядаються.

в) дата, час і місце проведення запланованих громадських слухань:

Громадські слухання відбудуться 26 березня 2021 року о 10:00 год. за адресою: м. Борщів, вул. Шевченка, 20 А, в приміщені актового залу адміністративного приміщення Борщівської міської ради. Заплановано прилюдне обговорення проекту містобудівної документації «Схеми планування Борщівської ОТГ Тернопільської області» та Звіту про стратегічну екологічну оцінку  (розділ «Охорона навколишнього природного середовища»).

г) орган, від якого можна отримати інформацію та адресу, за якою можна ознайомитися із проектом Схеми планування Борщівської ОТГ Тернопільської області та звітом про стратегічну екологічну оцінку:

Ознайомитись із проектом Схеми планування Борщівської ОТГ Тернопільської області та звітом про стратегічну екологічну оцінку можна в відділі економічного розвитку, інвестиційної діяльності та соціального захисту Борщівської міської ради, за адресою м. Борщів, вул.. Верхратського, 3 (2 поверх).

ґ) орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, його поштова та електронна адреси та строки подання зауважень і пропозицій:

Борщівськаміська рада Чортківського району Тернопільської області.

Адреса для подання зауважень та пропозицій у письмовій формі: 48702, Тернопільська область, Чортківський район, м. Борщів, вул. Грушевського, будинок, 2.

Відповідальним за розгляд пропозицій громадськості є начальник відділу економічного розвитку, інвестиційної діяльності та соціального захисту  Борщівської міської ради – Віталій Войтухів (тел. 0979686085).

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Зауваження і пропозиції приймаються у строк з 26.02.2021 по 26.03.2021.

д) місцезнаходження наявної екологічної інформації, у тому числі пов’язаної зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування:

Борщівська міська рада.

 

4) Необхідність проведення транскордонних консультацій щодо проекту документа державного планування:

Проведення транскордонних консультацій не потребує.

Перший заступник міського голови        Володимир ДУПЛАВИЙ

Шановні жителі нашої громади, останнім часом на сторінках в соціальних мережах проходять обговорення питання щодо створення українсько - німецького підприємства ТзОВ «Борщівська теплова електростанція» з виробництва електроенергії на біопаливі у місті Борщеві.

            Хочемо роз’яснити Вам ситуацію, оскільки саме до міської ради  надійшов електронний лист від Німецько-Українського підприємства «БРАУН ІНДАСТРІАЛ ТЕХНОЛОДЖІ»  з пропозицією прийняти участь в інвестиційній програмі компанії «BIT GmbH» (Braun Industrial Technology GmbH (Німеччина), розробленої для територіальних громад України і саме в міській раді знаходяться аплікаційні матеріали та характеристика об’єкту. Представники компанії взяли участь в сесійному засіданні та надали вичерпні відповіді усім зацікавленим особам.

            Інформуємо, що до повноважень органів місцевого самоврядування належить надання якісних послуг (освітніх, соціальних, комунальних, адміністративних, культурних) та забезпечення життєдіяльності населених пунктів громади. Саме з цією метою, міська рада розглядає усі звернення та інвестиційні запити, що надходять до неї, оскільки надання послуг має бути підкріплене матеріальними ресурс

            Щодо самого об’єкту, його створення забезпечить комплексний підхід до процесу поводження з усіма видами відходів утвореними тільки на території нашої громади та забезпечить ліквідацію існуючого паспортизованого міського сміттєзвалища по вул. Вовківська в м. Борщеві та усіх стихійних сміттєзвалищ на території населених пунктів громади. Хочемо відмітити також, що кількість відходів тільки зростатиме, оскільки до складу громади входить не тільки місто Борщів, але й 25 сільських населених пункти, на території яких відсутні відповідні паспортизовані полігони.           

            Згаданий проект обов’язково має пройти процедуру громадських слухань та стратегічно-екологічну оцінку (СЕО), що міською радою буде забезпечено.

            Відповідно до рішення сесії, буде створена робоча група, яка ознайомиться з аналогічним виробництвом (технологія WABIO) та доведе інформацію до громадськості.

            Отже повернемось до спільного підприємства:

- вартість будівництва 180000000,0 грн., (з них 70% донор – 30 % міська рада);

- земля під об’єктом перебуватиме в оренді (земельний податок надходитиме в міський бюджет);

- потужність підприємства 1,5 МВт;

- створення 48 нових робочих місць на основному виробництві;

- інвестор роздасть по 2 сміттєвих контейнери на кожен двір в кожен населений пункт громади та організує процес збору ТПВ;

- підприємство сортуватиме звезені відходи та перероблятиме відходи тваринництва, рослинництва, харчові та кулінарні відходи, активний мул очисних споруд, садові та паркові відходи, відходи лісової та деревообробної промисловості, медичні та ветеринарні відходи;

- фільтраційні установки  повністю очищатимуть біогаз від сірководню;

- ТЕС складається з газопоршневих двигунів, до її складу входять парогенератори;

- окупність виробництва складає 4-5 років;

- підприємство перероблятиме 26 тон відходів в добу (на міському сміттєзвалищі зберігається 46000,0 тон відходів);

- доходи міського бюджету можуть завдяки діяльності спільного підприємства зрости від 12 до 15 млн. грн. в рік;

- підприємство укладатиме угоди з фермерами на постачання органічної сировини для своєї діяльності, яка гарантуватиме заміщення органічних відходів ;

- у разі успішної діяльності розглядається можливість організації додаткових виробництв – тепличного господарства та рибного.

            Слід наголосити, що технологічний цикл підприємства повністю закритого типу і усі технологічні процеси виробництва відбуватимуться в закритих приміщеннях. Аналогічні виробництва розміщені в Німеччині, Чехії, Словаччині.

            Технологічний цикл:

 1. Відходи, зібрані з території населених пунктів тільки нашої громади спочатку потрапляють на комплекс по прийому, сортуванню і підготовці відходів, що біологічно розкладаються, на даному етапі вони сортуватимуться за видами (органічні, пластик, метал, скло, папір тощо.).
 1. Біогазова електрична станція: в центрі станції біореактор, в якому утворюється біогаз, який надалі пройде очистку та за рахунок технологічного процесу і генератора перетвориться в електроенергію та теплову енергію.
 2. Цех виробництва органічних добрив перетворює залишки відпрацьованих відходів в органічні добрива, які будуть реалізовані на ринку України та за її межами.

            Отже, проаналізувавши весь технологічний процес роботи підприємства, можна зробити висновок, що дана інвестиційна програма компанії «BIT GmbH» (Braun Industrial Technology GmbH (Німеччина) варта уваги. На території України планується створення 70 аналогічних підприємств, оскільки наразі ця технологія переробки відходів є найбільш досконалою в Європі.

            Сподіваємось, що нам вдалось доступно донести інформацію та дати відповіді на усі запитання.

151935809 1344908922532183 5742772967374589128 o

Відповідно до розпорядження міського голови 24 лютого 2021 року о 11 год. 00 хв. в приміщенні малого залу Будинку культури за адресою м.Борщів, вул.Грушевського, 2а 2-ий поверх відбудеться чергове засідання виконавчого комітету Борщівської міської ради.

 

На розгляд засідання винесено наступні питання :

 • Про схвалення проєкту Регламенту Центру надання адміністративних послуг Борщівської міської ради. 
 • Про схвалення проєкту рішення міської ради  «Про внесення змін до рішення міської ради від 09.02.2021 №268 «Про затвердження Переліку адміністративних послуг, які надаються через Центр надання адміністративних послуг Борщівської міської ради».
 • Про затвердження інформаційних і технологічних карток адміністративних послуг, що надаються через Центр надання адміністративних послуг Борщівської міської ради.
 • Про внесення змін до складу Комісії з питань безоплатної передачі підприємств, установ, організацій та майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міста Чортківського району до комунальної власності територіальної громади міста Борщева.
 • Про адміністративну комісію при виконавчому комітеті Борщівської міської ради.
 • Про схвалення проєкту рішення міської ради «Про затвердження Статуту Борщівської міської територіальної громади».
 • Про схвалення проекту Програми соціально-економічного та культурного розвитку територіальної громади м. Борщева на 2021-2022 роки.
 • Про схвалення проекту Меморандуму про співпрацю між державною установою « Фонд енергоефективності » та територіальною громадою м. Борщева.
 • Про затвердження Положення про систему відеоспостереження у Борщівській міській раді.
 • Про схвалення проекту змін до міського бюджету на 2021 рік.
 • Про схвалення фінансового плану Комунального некомерційного підприємства «Борщівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Борщівської міської ради на 2021 рік.
 • Про схвалення фінансового плану Комунального некомерційного підприємства «Борщівська міська лікарня» Борщівської міської ради на 2021 рік.
 • Про звільнення від плати за харчування учнів пільгових категорій закладів загальної середньої освіти Борщівської міської ради.
 • Про звільнення від батьківської плати в закладах дошкільної освіти громадян територіальної громади міста Борщева.
 • Про схвалення проєкту рішення міської ради «Про заходи щодо ефективного використання земельних ділянок, що перебувають у постійному користуванні Стрілковецького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний  заклад І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад».
 • Про затвердження штатів Комунального закладу «Борщівський центр дитячої та юнацької творчості» Борщівської міської ради.
 • Про схвалення проєкту рішення Борщівської міської ради «Про припинення права оперативного управління Борщівської станції юних техніків та закріплення основних засобів за Комунальним закладом «Борщівський центр дитячої та юнацької творчості» Борщівської міської ради».
 • Про схвалення проєкту рішення Борщівської міської ради «Про припинення права оперативного управління Борщівського будинку дитячої творчості та закріплення основних засобів за Комунальним закладом «Борщівський центр дитячої та юнацької творчості» Борщівської міської ради».
 • Про схвалення проєкту рішення Борщівської міської ради «Про затвердження ліквідаційного балансу Борщівської станції юних техніків».
 • Про схвалення проєкту рішення Борщівської міської ради «Про затвердження ліквідаційного балансу Борщівського будинку дитячої творчості».
 • Про схвалення проектів рішень Борщівської міської ради.
 • Про затвердження Положення про комісію з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості у населених пунктах територіальної громади міста Борщева.
 • Про проведення двомісячника благоустрою та Дня довкілля на території населених пунктів територіальної громади міста Борщева.
 • Про затвердження складу комісії з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної власності.
 • Про посадових осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
 • Про приватизацію квартири №27 у будинку №28 по вул.С.Стрільців у місті Борщеві.
 • Про введення в дію рішення конкурсної комісії з проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів на території населених пунктів територіальної громади міста Борщева.
 • Про затвердження розпорядження міського голови від 15 лютого 2021 року №59 про використання матеріального резерву.
 • Про затвердження контингенту учнів Борщівської школи мистецтв.
 • Про схвалення проєкту рішення міської ради «Про затвердження актів приймання-передачі індивідуально визначеного майна окремих закладів культури із спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міста Борщівського району до комунальної власності територіальної громади міста Борщева».
 • Про схвалення проєкту рішення Борщівської міської ради «Про затвердження Порядку складання, погодження, затвердження та контролю виконання фінансового плану комунальних некомерційних підприємств, що перебувають у комунальній власності Борщівської міської територіальної громади».
 • Про погодження проекту рішення міської ради «Про внесення змін до рішення міської ради від 20.11.2020 №9 «Про внесення змін до структури виконавчих органів Борщівської міської ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів» (зі змінами та доповненнями ).
 • Про схвалення проекту рішення міської ради «Про створення централізованої бухгалтерії сектору культури та туризму Борщівської міської ради».
 • Про схвалення проекту рішення міської ради «Про створення централізованої бухгалтерії відділу освіти,  сім’ї, молоді та спорту Борщівської міської ради.
 • Про схвалення проекту рішення Борщівської міської ради «Про безоплатне прийняття до комунальної власності Борщівської територіальної громади Сапогівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів».

До уваги отримувачів державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю

З метою реалізації Закону України № 851-ІХ від 02.09.2020 року «Про внесення змін до статті 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» щодо підвищення особам з інвалідністю з дитинства надбавки на догляд» Урядом 03.02.2021 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 79 «Деякі питання призначення і виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», якою затверджено Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю. Цими нормативними актами передбачено з 1 січня 2021 року підвищення розміру надбавки на догляд за особами з інвалідністю з дитинства та дітьми з інвалідністю, а саме:
- особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи А I групи, – із 75 до 150 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
- особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи Б I групи, – із 50 до 100 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
- одиноким особам з інвалідністю з дитинства II і III груп, які за висновком лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу потребують постійного стороннього догляду, – із 15 до 75 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
- за дитиною з інвалідністю підгрупи А, – із 100 до 150 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.
Крім того, з 1 січня 2022 року буде підвищена надбавка особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи А I групи, та на дітей з інвалідністю підгрупи А на 50 відсотків.
Управлінням соціального захисту населення проведено відповідний масовий перерахунок надбавки на догляд за особами з інвалідністю з дитинства та дітьми з інвалідністю за січень та лютий 2021 року зазначені категорії одержувачів цієї допомоги вже отримали її у збільшених розмірах.