Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

 

logo petition

diia logo

 Офіційний туристичний сайт громади

     Туристичний сайт 

 

facebook youtube 
 GB1 640x480  amu

 Без назви 2

 

 

            

В рамках співпраці Тернопільської обласної державної адміністрації із Німецько-Українським Фондом (далі – НУФ), з метою полегшення та розширення доступу суб’єктів малого та середнього підприємництва області до фінансово-кредитних ресурсів в області продовжує діяти програма часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами банків.
Одночасно повідомляємо, що на сьогодні діє новий Порядок використання коштів, передбачених обласною програмою розвитку малого та середнього підприємництва на 2019-2020 роки, на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами банків для суб’єктів малого і середнього підприємництва (далі – Порядок). Даний Порядок доступний для завантаження за посиланнями: http://www.oda.te.gov.ua/ma…/…/publication/content/52274.htmhttp://www.oda.te.gov.ua/ma…/…/publication/content/26830.htm(банер ,,Підтримка бізнесу”)

1 січня в актовій залі Борщівської школи мистецтв відбувся звіт міського голови перед громадою за 2018 рік. 
Робота міської ради, виконавчого комітету та депутатського корпусу упродовж звітного періоду спрямовувалась на вирішення таких основних завдань: наповнення та виконання бюджету, забезпечення роботи галузей житлово-комунального господарства у сфері надання якісних послуг населенню, покращення благоустрою міста та сіл, що входять в ОТГ, проведення урочистих та святкових заходів, забезпечення освітнього процесу, організації фізкультурно-спортивної діяльності, роботи зі зверненнями громадян, надання адміністративних послуг, налагодження міжнародної співпраці та участь в інвестиційних проектах.
Міський голова подякував всім за спільну роботу на благо розвитку громади: депутатам, членам виконкому, керівникам структурних підрозділів, навчальних та дошкільних закладів, клубним та бібліотечним працівникам, колективам комунальних підприємств та представникам громадськості.
Жваве обговорення викликали актуальні питання щодо покращення матеріально-технічної бази закладів освіти та культури, проведення ремонтних робіт дорожнього покриття, перспективи функціонування Борщівської ЦРКЛ, діяльність інклюзивно-ресурсного центру для дітей з особливими потребами. 
З розширеним звітом міського голови перед громадою за 2018 рік можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Борщівської міської ради.

Більше фото на https://www.facebook.com/borschivrada

29 січня 101 – річниця бою під Крутами, подія, яка набула для українського народу символічного значення. Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

З нагоди вшанування цієї пам’ятної події в Борщівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 відбувся історичний урок «Пам’ятаємо Крути» для учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста. 
Захід розпочався із благословення о.Богдана Боднара. Учні-читці 9-х класів переповідали на сцені історичні події, використовуючи кадри кінохроніки. Вчитель історії Войціховський В.В. розповів про ті жахливі часи, які відбулися у січні 1918 року на залізничній станції Крути. 
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять молодих хлопців, які віддали життя за Україну більше 100 років тому, і тих, хто поліг за її незалежність й територіальну цілісність у наші дні. 
Зворушливо звучали пісні у виконанні учениці 8-А класу Лукіянчук Руслани «Чорний птах», студентки-практикантки Дунець Світлани «Свіча», учня 5-Б класу Сарабуна Олександра «Моя Україно», вірш у виконанні учня 7-Б класу Чайковського Максима «Люблю тебе безмежно, Україно!». 
Заступник міського голови Андрій Чокан звернувся зі словами вдячності до адміністрації навчального закладу, педагогічного колективу та молоді. У своєму виступі зазначив, що проведення таких заходів дає можливість формувати в учнів почуття патріотизму, виховувати власну національну гідність, гордість за свою Батьківщину та повагу до історії українського народу. 
Нехай пам’ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною.
___________
Захід підготували заступник директора з виховної роботи Сиротюк М.В, вчителі історії Войціховський В.В., Пінь І.М., вчитель музики Чубак В.І., студент-практикант Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу відділення "Музичне мистецтво" Дунець С.І.

Більше фото https://www.facebook.com/borschivrada

 

Як відомо, з 1 квітня 2017 року в Україні діє урядова програма «Доступні ліки», у рамках якої пацієнти за рецептом лікаря можуть отримати безкоштовно або з доплатою лікарські засоби для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу та бронхіальної астми. Сьогодні перелік міжнародних непатентованих найменувань препаратів, які включені до програми, затверджено постановою Кабінету Міністрів України. Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я.
Оскільки, до міської ради звертаються жителі з зауваженнями, що міська рада не профінансувала видатки на програму «Доступні ліки», надаємо роз’яснення щодо порядку її фінансування.
Перш за все потрібно зазначити, що програма «Доступні ліки» є державною і її фінансування здійснюється за рахунок Державного бюджету, а не місцевого. Виходячи із цього, міська рада кошти зі свого бюджету на її фінансування не передбачала. У 2019 році у проекті бюджету Уряд передбачив 1 млрд. грн.. для програми «Доступні ліки» зокрема, 250 млн. на регіональну субвенцію і 750 млн. - на забезпечення функціонування програми через НСЗУ. 
Кожна програма з бюджетним фінансуванням на початку року має пройти непростий шлях процедурних дій. В рамках програми «Доступні ліки» ця процедура виглядає так: облрада, ухвалюючи регіональний бюджет, має розподілити кошти по районах, беручи до уваги поширеність захворювань. Тоді, місцева влада, має направити кошти до кінцевих розпорядників - закладів охорони здоров’я, які, в свою чергу, мають укласти угоди з аптеками. За умови, що всі ці дії виконані - програма працюватиме. 
Оскільки, дана програма є державною, усі процедурні питання виконуються органами виконавчої влади. Разом з тим, варто зазначити, що за інформацією керівництва управління охорони здоров’я облдержадміністрації, кошти з державного бюджету для забезпечення лікарськими препаратами мешканців Борщівського району виділені. 
Враховуючи вищенаведену інформацію, у разі отримання відмови у відділеннях аптек щодо отримання безкоштовних або з доплатою лікарських засобів, рекомендуємо жителям громади звертатись до Борщівської районної державної адміністрації та Борщівської районної ради з питаннями щодо забезпечення лікарськими препаратами в рамках дії програми «Доступні ліки».

До уваги депутаток місцевих рад!

Інститут політичної освіти оголошує набір жінок-депутаток місцевих рад та жінок, які планують стати депутатками, до участі в навчальному семінарі «жінки в політиці» в рамках проекту «місцеве самоврядування. крок до ефективності»

Попередньо семінар запланований на першу половину березня 2019 року.

Для участі у навчаннях необхідно надати:

- заповнену анкету (додається);
- резюме (автобіографічні відомості);
- рекомендація від організації, яка делегує учасницю (надається від місцевої ради, партійної чи громадської організації тощо).

На підставі конкурсного відбору, враховуючи наявність повного пакету документів, мотивацію, регіональне представництво, командою ІПО будуть сформовані дві групи, чисельністю 25 осіб кожна.

Учасники навчань забезпечуються харчуванням, проживанням, навчальними матеріалами (ІПО не відшкодовує витрати на проїзд)

Остання дата надсилання документів: 15 лютого 2019 року

*Увага! До участі в конкурсі допускаються тільки ті кандидатки, які нададуть інституту політичної освіти до вказаного терміну повний пакет документів.

Документи можна надсилати електронною поштою на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. з позначкою zhynky

Контакти:

тел.: 044 278-55-43
096-131-63-68 Ірина Чайка Проект «місцеве самоврядування. крок до ефективності»

Реалізується інститутом політичної освіти у партнерстві з представництвом фонду Конрада Аденауера