Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

 

logo petition

diia logo

 Офіційний туристичний сайт громади

     Туристичний сайт 

 

facebook youtube 
 GB1 640x480  amu

 Без назви 2

 

 

            

22 січня громадськість і політики Борщівщини разом із представниками духовенства утворили символічний «ланцюг єднання»: на мості з двох частин склали знамено України довжиною 100 метрів. 50 м жовтого стягу було від Хмельниччини та 50 м синього - від Тернопільщини, які разом символізують століття соборності. 
Участь у заходах взяв міський голова Іван Кобилянський спільно із працівниками міської ради. Під час урочистостей представники духовенства провели молитву за Україну. Присутні хвилиною мовчання вшанували всіх полеглих за волю України під час Революції Гідності, на Сході держави та тих, хто долучився до становлення єдиної суверенної та незалежної України. 
У рамках святкування було зафіксовано новий рекорд України за найбільшою кількістю державних прапорів, зібраних в одному місці. Їх нарахували більше трьох тисяч. До встановлення рекорду також долучилися гості з Вінниччини, Івано-Франківщини та Львівщини.

 

До Дня Соборності України в освітніх закладах Борщівської ОТГ в період з 17 по 22 січня 2019 року було проведено низку заходів, зокрема: 
Мушкатівська ЗОШ І-ІІ ст.: 
- перегляд історичного фільму на тему "Злука. День Соборності України" (5-9 кл.); 
- проведення інформаційної лінійки "Акт Злуки: історична правда" (1-9 кл.); - організація конкурсу малюнків (5-7 кл.) та лепбуків (1-4 кл.) на тему "Моя Україна - ти в світі єдина"; 
- створення символічного ланцюга єдності. 

Стрілковецький НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст..- ДНЗ»: проведення флешмобу «Одна Україна, і двох не буває». 

Борщівська ЗОШ І-ІІІст №1: проведення інформаційних годин, перегляд відеоматеріалів, організація виставок та проведення уроків у бібліотеці до Дня Соборності «Україна – одна і єдина».

Циганська ЗОШ І-ІІІ ст .ім.Івана Франка: 

- проведення урочистої програми «Соборна і вільна Україна» (керівники Гринчишин М.П., Микитюк І.В., Ільчук Г.С.); 
- організація тематичної виставки «22 січня – День Сооборності» України (керівник Ільчук Г.С.); 
-проведення акції «Живий ланцюг єдності», гаслом якого стали слова : «Ми, діти України за руки візьмемося. З’єднавшись на завжди» (організатор Гринчишин М.П.»; 
- утворення національно-патріотичного панно «Єдина Україна» членами організації «Соколята» під керівництвом Котик І.О.

Борщівська ЗОШ 1-3ст. №2: 
- проведення загальношкільної інформаційної відео-лекторії "Україна Соборна";
- організація музично-літературної композиції "Моя Україна" та національно-патріотичної акції "Ми українці";
- проведення історично-пошукового квесту "Україна - неподільна держава".


Королівська ЗОШ І-ІІ ст.:

- організація виставки літератури та історичних документів, експозицій «22 січня – День Соборності України» (Бошко Т.М., бібліотекар школи, учні 5 класу) та колажу класних керівників «Виховання майбутнього нації: гідні пам’яті нащадків» (Станчак О.І., заступник директора з навчально-виховної роботи)
- проведення урочистої лінійки «І обнялися береги одного вічного народу » (Щур Л.М., вчитель історії, Руденко С.П., директор школи, учні 1-9 класів), круглого столу «Ідея Соборності України: минуле, сучасне, майбутнє» (Ковальська С.В., педагог-організатор, учні 8-9 класів).

Борщівський НВК «ЗНЗ І-ІІІст №3 – гімназія ім..Р.Андріяшика»:
 - проведення інформаційної години «Соборна мати Україна – одна для всіх, як оберіг»;
 - участь у історико-патріотичному екскурсі (БРЦБ) «Нам злуку дарував Господь»

Шановна Борщівська громадо!

Сьогодні ми відзначаємо важливу історичну подію в житті нашого народу – 100 річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки. 22 січня 1919 року, на площі перед Київською Софією, було урочисто проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки із Західноукраїнською Народною Республікою.

Саме ці події сформували підґрунтя для відродження незалежної, соборної і демократичної держави.

Єдність і свобода роблять нас гідними нащадками наших славних предків. То ж давайте збережемо цей скарб.

В цей урочистий день хочеться побажати жителям нашої громади миру, добра та злагоди. З вірою у світле майбутнє зичимо родинного благополуччя, щастя та єдності. Нехай Ваші справи сприяють зростанню особистого та державного добробуту, розвиткові демократії в Україні.

Міський голова Іван Кобилянський

 

 

Свято розпочалося державним Славнем України. Із благословенням, колядою та освяченням йорданською водою до всіх звернувся отець Богдан Боднар. Хвилиною мовчання вшанували Герої – борців за волю , соборність та незалежність України. 
З вітальним словом звернувся міський голова Іван Кобилянський, який наголосив, що тисячі українців поклали свої мужні голови на вівтар рідній неньці - Україні, щоб ми відчували себе великим, гордим народом. «Нехай же наша державницька діяльність буде окреслена світлими справами, спрямованими на розвиток і зміцнення України, на добробут і розквіт духовності народу. Зичу усім нам українцям здоров’я і злагоди, сил і натхнення, успіхів та задоволення від роботи на благо нашої держави! Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України. Впевнений, що день прийдешній принесе нам світле почуття радості від усвідомлення власної причетності кожного із нас до розбудови наших сіл, громад, міст, та всієї України !», - сказав у своєму виступі Іван Кобилянський.
Перед присутніми також виступили заступник голови РДА Олександр Степовий, заступник голови райради Андрій Русенко. Заслужений журналіст України, почесний громадянин міста Борщева Петро Довгошия розповів глядачам про історію творення Соборної держави, про її героїв і сьогодення.
Концертну програму дарували молоді артисти школи мистецтв, народний аматорський вокальний жіночий ансамбль «Зорецвіт»(кер.Галина Онишко), Ірина Дудка , Марія Храпчинська, на огляд присутнім представлено презентацію історії творення Соборної держави. Вели програму Зоряна Пилип та Сергій Кубей.

Більше фото на https://www.facebook.com/borschivrada/

Ось і прийшло в кожен дім чарівне свято Хрещення Господнє - третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу.

У цей чудовий і божественний день хочеться всім побажати миру, доброти, чесності і справедливості. Нехай чудо живе в ваших серцях і дарує вам світлу надію на прекрасне майбутнє. Бажаю вам міцного здоров'я, внутрішнього тепла, яке зігріває душу і серце, успіхів у всіх починаннях.

Бажаю, щоб в цей світлий день вас оточували рідні люди. Нехай ваші домівки наповняться радістю, сміхом і позитивом!

Міський голова Іван Кобилянський