Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

 

logo petition

diia logo

 Офіційний туристичний сайт громади

     Туристичний сайт 

 

facebook youtube 
 GB1 640x480  amu

 Без назви 2

 

 

            

19 січня відзначатимемо одне з головних свят - Водохреща. Для того, щоб свято не обернулося трагедією необхідно чітко дотримуватися правил поведінки перебування на воді та льоду.

Безпеку цих заходів забезпечують наші рятувальники району спільно із медичними працівниками та активними громадянами об’єднаної територіальної громади. Тож, всі охочі зможуть належно вшанувати християнські традиції у спеціально обладнаному для цього місці, без ризику для життя.

Пам’ятайте, неприпустимим є купання в необладнаних для цього місцях та з неперевіреним дном. Не можна розпочинати Хрещенські забави без представників служб порятунку і медичних працівників та купання дітей без нагляду батьків чи дорослих. Не можна пірнати у воду безпосередньо з льоду. При груповому купанні, кількість людей, що знаходиться у воді, не повинна перевищувати трьох осіб.

Борщівська міська рада звертається до громадян об’єднаної територіальної громади про необхідність дотримуватись наступних правил поведінки та безпеки для тих, хто планує купання у водоймах:

  • занурюватись (купатися) треба в спеціально обладнаних ополонках біля берега, під доглядом рятувальників та медичних працівників;
  • перед купанням необхідно розігріти тіло;
  • до ополонки необхідно підходити в зручному взутті, щоб запобігти втратам чутливості ніг. Краще використати черевики або вовняні носки для того, щоб дійти до ополонки. Можливе використання спеціальних гумових тапочок, які також захищають ноги від гострих каменів, та не дадуть Вам сковзати на льоду. Ідучи до ополонки, пам’ятаєте, що доріжка може бути слизькою — ідіть повільно й уважно;
  • занурювати найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Ніколи не поринайте в ополонку вперед головою. Стрибки у воду й занурення у воду з головою не рекомендуються, тому що це збільшує втрату температури й може призвести до шоку від холоду;
  • при вході у воду, намагайтеся швидко досягти потрібної Вам глибини, але не перебувайте в ополонці більше 1 хвилини щоб уникнути загального переохолодження організму;
  • якщо з вами дитина, слідкуйте за нею під час занурення в ополонку;
  • при виході не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник;
  • після купання (занурення) розітріть себе махровим рушником і надягніть сухий одяг;
  • для зміцнення імунітету й уникнення можливості переохолодження необхідно випити гарячого чаю, найкраще з ягід, фруктів і овочів з попередньо підготовленого термоса ( зауважимо, що алкоголь не зігріває, а лише може нашкодити).

Купатись в ополонці лікарі не радять тим, у кого є хворі нирки, серце, діабет, проблеми із тиском.

Дорогі краяни !

Подбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких, не нехтуйте правилами безпечної поведінки на воді.

Бажаємо Вам веселого та безпечного святкування.

 

Йордан

 

З 04.01.2019 по 09.01.2019 року в Борщівському районі перебували школярі із смт. Троїцьке Луганської області, які приїхали святкувати Різдво Христове.
У Борщівській громаді діти перебували в родинах Галини Касян та Неоніли Винник с. Цигани, Тетяни Навроцької та Галини Семак с. Мушкатівка, Уляни Сливки та Ілони Новак с. Королівка. 
Спільно зі школярами Циганської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Івана Франка, Королівської ЗОШ І-ІІ ступенів, Мушкатівської ЗОШ І-ІІ ступенів діти із Троїцького ліцею ознайомилися із традиціями нашого краю. Побували на Святій Вечері, приємно були вражені звичаями наших родин, здивовані гостинністю, кількістю приготованих страв. Мали змогу взяти участь у Різдвяному Вертепі та коляді.
Цікавою виявилась екскурсія до Борщівського краєзнавчого музею. Незабутні враження та емоції діти з Луганщини отримали від перебування у печерах «Кришталева» с. Кривче та «Вертеба» с. Більче-Золоте.
Усі гості отримали на згадку про незабутню зустріч на Борщівщині різдвяні подарунки.
Діти та керівники із смт. Троїцьке висловили щиру вдячність за щедрість та гостинність.

 

Більше фото на https://www.facebook.com/borschivrada/

 

щедрий вечір

 

Різдво в Україні неможливе без колядників та вертепу. 9 січня у клубі села Верхняківці відбулось етнодійство «Різдво у Борщівській громаді». Про диво народження Сина Божого Ісуса сповіщали радісні колядки, різдвяні традиції ожили у вертепних дійствах.
На початку святкового дійства отець Михайло Манькут благословив та привітав присутніх зі святом Різдва Христового. Пізніше до присутніх звернувся секретар міської ради Володимир Чугаєвський, який від імені міського голови Івана Кобилянського подякував усім аматорам за організацію святкового дійства. Зазначено, що таке святкування сприяє збереженню, розвитку та популяризації традиційної культури, творчому зростанню фольклорно-етнографічних колективів громади. 
В.о. старости села Верхняківці Любов Мицик привітали усю присутню громаду зі святами та висловила сподівання, що і надалі святкування української коляди в Борщівській громаді стане щорічною традицією, яку будуть підтримувати усі села громади. 
Участь у різдвяних фестонах взяли:
ведучі Ірина Петрик та Владислав Бодз;
хор Верхняківці «Бог Предвічний» - керівник Ольга Журавінська;
хор с.Королівка – керівник Орест Гончарик;
вертеп с.Пищатинці керівник Марія Лукаш;
колектив с.Стрілківці – керівник Лілія Глубіш;
вертеп с.Висічка – керівник Андрій Гудима;
колектив с.Мушкатівка – керівник Зеновій Сем’янів та Роксолана Мізюк;
колектив с.Цигани – керівник Леся Каштелян;
гурт «Вермікс» - керівник Зіновій Назаревич.

 

Більше фото на https://www.facebook.com/borschivrada