Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

 

logo petition

diia logo

 Офіційний туристичний сайт громади

     Туристичний сайт 

 

facebook youtube 
 GB1 640x480  amu

 Без назви 2

 

 

            

ЗВІТ
про роботу депутатського корпусу Борщівської міської ОТГ

ВСТУП

         В рамках співпраці Борщівської ОТГ з Програмою DOBRE в проекті «Голос громади в місцевому самоврядуванні», який виконується ФРГО «Західноукраїнський ресурсний центр», ініціативною групою Борщівської ОТГ взято участь у дослідженні діяльності депутатів Борщівської міської ради за 2019 рік.

         Відповідно до ст.37 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» - депутати місцевої ради повинні відвідувати сесії, проводити прийоми громадян, звітуватися перед виборцями та працювати в постійних депутатських комісіях ради.

         Ініціативною групою відповідно до статті 5 та статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» підготовлено та подано 4 чотири запити на інформацію та отримано відповіді від міської ради, а саме:

  1. Про проведення сесій Борщівської міської ради.
  2. Про відвідування депутатами Борщівської міської ради пленарних засідань сесій ради у 2019 році.
  3. про проведення особистих прийомів громадян депутатами Борщівської ОТГ.
  4. Щодо надання інформації про звітування депутатами громади перед виборцями.

         Ми не оцінювали якість прийнятих рішень нашою радою. Але ми покажемо вам чіткі цифри, які говорять важливі речі про роботу депутатів нашої громади.

Інформацію було взято з відкритих джерел або отримано у відповідь на запит на публічну інформацію.

        

Про проведення сесій Борщівської міської ради

         Протягом 2019 року в Борщівській міській об’єднаній територіальній громаді було скликано 11 сесій міської ради та проведено 11 пленарних засідань. Всі сесії міської ради скликаються та проводяться відповідно до чинного законодавства. У 2019 році не було пленарних засідань міської ради в яких би взяли участь менше половини депутатів від загального складу.  Також міською радою надано копії протоколів пленарних засідань проведених у 2019 році (що додаються).

Про відвідування депутатами Борщівської
міської ради пленарних засідань сесій ради у 2019 році.

                Відповідно до ст.37 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» - депутати місцевої ради повинні відвідувати сесії, проводити прийоми громадян, звітуватися перед виборцями та працювати в постійних депутатських комісіях ради.

            Відвідуваність сесій депутатами — один із важливих показників їх діяльності. Саме від цього залежить ефективність прийняття рішень у громаді, які сприятимуть її розвитку. Так, у 2019 році в Борщівській ОТГ жодної сесії не пропустив лише один депутат із 27 — Володимир Антоновиич Чугаєвський.

«Я вважаю, що кожен депутат повинен відповідально ставитися до своїх обов’язків та відвідувати сесії міської ради. Як вдалося відвідати всі засідання? Все просто,у першу чергу, я є секретарем міської ради, тому належу до числа осіб, які працюють у міській раді і виконання цих завдань є моїм першочерговим обов’язком, як посадової особи. Окрім цього, як депутат міської ради намагаюся сумлінно робити усе можливе для того, щоб громада розвивалася, тому стараюся відвідувати всі засідання, адже саме на сесіях безпосереднім голосуванням депутати приймають важливі рішення щодо розвитку громадив цілому»., – пояснює Володимир Антонович.

         Список щодо відвідування та пропущення пленарних засідань сесії кожним депутатом ради  поіменно у 2019 році наводиться в таблиці 1.

Таблиця 1.

Інформації про відвідування депутатами
Борщівської міської ради пленарних засідань  сесій ради у 2019 році

№з/п

Прізвище, ім’я по батько депутата

ВСЬОГО відсутній

ВСЬОГО присутній

1.

Андрусик Василь Степанович

2

9

2.  

Бартусяк Павло Ількович

10

1

3.

Бачик Микола Миколайович

3

8

4.  

Боднарчук Степан Ярославович

3

8

5. 

Васильків Валерій Орестович

4

7

6.

Вирлан Сергій Вікторович

6

5

7.

Галяс Мирослава Василівна

6

5

8. 

Гарасюк Сергій Ярославович

5

6

9.  

Гриньків Василь Васильович

2

9

10.  

Грипюк Василь Михайлович

1

10

11.

Домітряк Роман Михайлович

4

7

12.

Дуплавий Володимир Іванович

2

9

13. 

Кащук Олег Васильович

2

9

14. 

Козій Ярослав Васильович

2

9

15.

Крочак Олег Любомирович

1

10

16.

Олійник Володимир Мирославович

4

7

17.

Павлюк Іван Миколайович

2

9

18. 

Пасічник Уляна Іванівна

2

9

19. 

Пудик Уляна Володимирівна

4

7

20.

Романський Іван Васильович

5

6

21. 

Саламаха Микола Федорович

2

9

22. 

Саманчук Олена Олексіївна

4

7

23. 

Сельський Андрій-Аскольд Романович

2

9

24. 

Сельський Роман Омелянович

5

6

25. 

Стодола Анатолій Тадейович

7

4

26. 

Чугаєвський Володимир Антонович

0

11

27.

Яворська Христина Володимирівна

8

3

 

ВСЬОГО

100

208

 

 

Про проведення особистих прийомів громадян
депутатами Борщівської ОТГ.

Громадяни мають право звернутися до депутатів міської ради відповідно до їх обов’язків із пропозиціями, заявами та скаргами, що стосуються діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, депутатів міської ради, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, а також з питань реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Більшість депутатів Борщівської міської ОТГ проживає на своїх виборчих округах і є відомими і впізнаваними тому враховуючи мало-чисельність виборчих округів, виборці мають можливість бачитися з своїми депутатами в повсякденному робочому режимі і відповідно це спрощує можливість спілкування між депутатами та виборцями у вирішенні нагальних потреб. На сайті міської ради висвітлено список депутатів з закріпленими за ними територіями населених пунктів.Графік та місце прийому не висвітлюється на сайті. Зазвичай депутати комунікують із мешканцями громади неформально. Наприклад, через особисте спілкування по телефону чи при зустрічі, тому навіть за відсутності опублікованої інформації на сайті, мешканці знають куди та до кого можна звернутись.

         Депутат Уляна Володимирівна Пудик  розповідає: «Незважаючи на те, що не маю офіційного графіку прийому, з виборцями комунікую щоденно. Люди приходять і на роботу, зустрічають на вулиці, телефонують. Намагаюся вислухати їх та максимально допомогти з вирішенням проблем кожному».

Про звітування депутатами громади перед виборцями.

         Звітування перед виборцями – це обов’язок депутата, що регламентується Законом України «Про статус депутатів місцевих рад». Відтак звіти – це діалог депутатів із тими, хто делегував їм право приймати рішення від імені громади.

         Більшість депутатів Борщівської міської об’єднаної територіальної громади, які проживають на своїх виборчих округах, підтримують комунікацію, та ведуть прийом виборців по місцю роботи та провадження своєї діяльності, про що свідчать депутатські звернення та депутатські запити на адресу міської ради. Про результати зробленої роботи депутати Борщівської ОТГ звітують перед виборцями, але звіти в міську раду не подають.З цього приводу висловився депутат міської ради Олег Любомирович Крочак: «Я безпосередньо звітую перед жителями свого виборчого округу, себто для жителів: вул. Крушельницької, вул. Відродження, вул. Маковея, вул. Дорошенка, вул. Рубчакової, вул. Нагірна, вул. Горішня, вул. Козацька, вул. Сагайдачного. Звітую орієнтовно 1 раз на 6 місяців, але письмові звіти в міську раду про своє звітування не подаю. Стараюся періодично ознайомлювати жителів свого виборчого округу про важливі рішення, які приймаються в громаді. Хочу сказати, що жителі мого виборчого округу активно цікавляться життям громади, тому ми часто збираємось і на вуличні збори для обговорення важливих рішень щодо життєдіяльності громади, а я відповідно, як депутат міської ради ініціюю розгляд проблемних питань жителів на засіданнях сесій міської ради. Усі рішення, які втілюються у життя громади — це спільна робота усього депутатського корпусу та виконавчого комітету міської ради, яким наші мешканці доручили представляти їхні інтереси».

Ми проаналізували — висновки робіть самі

        Отже депутат місцевої ради, як представник інтересів територіальної громади і виборців свого виборчого округу зобов'язаний виражати і захищати інтереси жителів, виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.

        Для того, щоб ознайомитися із специфікою роботи депутатів члени ініціативної групи відвідували сесії міської ради, опрацьовували протоколи засідань, спілкувалися з депутатами та робили запити на публічну інформацію. Ми зрозуміли, що бути депутатом місцевої ради непросто, ця діяльність вимагає великої відповідальності, при цьому здійснюється на волонтерській основі.

        Провівши моніторинг діяльності депутатів Борщівської міської ради, можна з впевненістю сказати, що кожен депутат вболіваєза розвиток громади, свого виборчого округу  та старається приймати участь в сесіях ради, може не завжди з різних обставин депутати ради беруть участь у засіданнях сесій також депутати за можливості та по потребі проводять особисті прийоми громадян та консультують жителів своїх округів щодо різних питань життєдіяльності громади.