Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

 

logo petition

diia logo

1360706368812737458 2

100 0019 Fotor CollageУ місті Борщеві по вулиці Січових Стрільців, 10 розташований ясла-садок №2 «Дзвіночок», який був збудований за типовим проектом в 1964 році та був розрахований на 6 груп. З кожним роком народжуваність збільшувалась і виникла потреба у відкритті нових місць для дошкільнят. У 1982 році добудували новий корпус на 4 групи. На даний час в садочку функціонує 7 груп: ясельна, дві – молодших, дві – середніх, дві – старших. В садочку виховується понад 160 дітей. Дошкільний заклад повністю укомплектований педагогічними кадрами: вихователь-методист, психолог, інструктор з фізкультури, два музичних керівники, 10 вихователів та завідувач ясел-садка – Ковбаса Людмила Юріївна (контактний телефон (03541)2-21-15)
Вся робота здійснюється згідно річного плану відповідно до Базових програм «Впевнений старт» та «Українське дошкілля ».
Осередком здійснення освітньо-виховного процесу є методичний кабінет. Насиченість та змістовність матеріалів методичного кабінету дає можливість ефективно проводити інформаційно-довідкову роботу педагогічного колективу, самостійно підвищувати й удосконалювати фахову майстерність. В методичному кабінеті є відповідна художня та методична література, посібники для проведення занять та ігор. Весь матеріал розділено за розділами: логіко-математичний розвиток, мовленнєве спілкування, дитина і навколишній світ, рідна природа, образотворча діяльність, театралізована діяльність, художня література, безпека життя і здоров’я та інше. Оформлені виставки нової методичної літератури та наочного матеріалу з усіх розділів програми .
Однією із форм методичної роботи в садочку є організація виставок тимчасових і постійно діючих. Також в ДНЗ діє театр за участю вихователів під девізом: «Вихователі для дітей», який часто проводить розваги, спортивні змагання, різноманітні свята для дошкільнят. Вихователі організовують лялькові вистави, театралізовані дійства з участю дітей, де сценаристами виступають музичні керівники.
Головним завданням нашого закладу є: створення умов для розвитку творчих здібностей у дітей, самостійності, ініціативності, організованості в ігровій діяльності та формування в них стійкого інтересу до пізнання довкілля і реалізації себе в ньому. Саме тому вихователі значну увагу приділяють постійному вдосконаленню розвивально-предметно-ігровому середовищу. Вихователі дбають про те, щоб через ігрове середовище розгорнути творчу активність дошкільнят, надати їм право власного вибору, збільшити міру їх свободи. Вони прагнуть так організувати життя в групі, щоб діти могли гнучко та варіативно використовувати простір, почуватися володарями ігор, іграшок, займатися улюбленими справами на власний розсуд.
В кожній віковій групі створено розвивальні осередки: національний, де діти знайомляться з традиціями українського народу; осередок природи – розвивальне середовище, де діти задовольняють свої потреби у ігровій діяльності (сюжетно-рольові ігри, ігри-інсценізації, дидактичні ігри та інше); осередок самостійно-художньої діяльності, осередок чергувань. При цьому враховано вимоги відповідності предметного середовища віковим особливостям вихованців, що дозволяє задовольнити індивідуальні інтереси дітей. Облаштування простору кожної групової кімнати дає можливість вихованцям діяти невеличкими підгрупами, та індивідуально. Кожна групова кімната оформлена по своєму, відповідно до своєї назви наприклад: ясельна – «Сонечко», молодші – «Зірочка» та «Віночок», середні – «Метелик» та «Соняшник», старші – «Ромашка» та «Зернятко».
Для успішного здійснення фізичного розвитку дітей в ДНЗ обладнаний спортивний майданчик, який має відповідне обладнання: бігова доріжка, посипана піском, яма для стрибків у довжину, гімнастична стінка, турніки для підтягування, вертикальні мішені та ворота для забивання м’яча. В осінньо-зимовий період для здійснення фізкультурно-оздоровчої роботи в садочку обладнаний фізкультурний зал, який обладнаний гімнастичними драбинами, підвісним фізкультурним приладдям. Крім стаціонарного фізкультурного обладнання є переносне: гімнастичні лави, похила дошка, драбина, дуги, мішені, дрібний фізкультурний інвентар. В садочку проводиться робота з батьками по ознайомленню з результатами фізичного виховання та загартування дітей, пропагується здоровий спосіб життя через інформаційний блок для батьків «Куточок здоров’я » та «Санітарний бюлетень».
Естетична діяльність дитини в садочку розглядається як цілісна система, в якій всі види музичної діяльності спрямовані на розвиток і виховання музичного сприймання, творчої активності та ініціативи дітей. Для вирішення цих завдань в садочку оформлена музична зала для музичних занять, свят, розваг, яка змінюється відповідно до пори року та естетично оформлюється. Під керівництвом музичних керівників проводиться гурткова робота з дітьми старших груп по навчанню гри на музичних інструментах. Про добру роботу, яка проводиться на належному рівні свідчать театралізовані вистави, святкові ранки та розваги.
Сьогодні проблема безпеки життєдіяльності розглядається як базисна потреба людини. Тому на дошкільний заклад покладається відповідальність за цілеспрямоване формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, адекватних реакцій на різні чинники ризику для життя. Для цього в садку ведеться цілеспрямована робота: Зимовий та Літній «Тиждень безпеки», восени – «Увага – діти на дорозі!». Після кожного тижня проводиться підсумок, де вихователь та музичний керівник готують розваги повчального характеру на тему ОБЖД. В коридорі садочка оформлено куточок «Азбука безпеки життя та здоров’я », де діти закріплюють отримані знання і вправляють їх у практичному застосуванні.
Також в коридорах нашого садочка естетично оформлені стіни, де знаходиться «Галерея ввічливості та доброти» - де діти закріплюють моральні чесноти, виставка дитячих малюнків , яка оновлюється відповідно до пори року «Світ очима дітей». Математична стіна - прикрашена цифрами та геометричними фігурами. Оформлені куточки пір року, які відповідно змінюються.
Вся робота дитячого садочку спрямована на те, щоб дошкільнята росли здоровими, щасливими, всесторонньо розвинутими – патріотами своєї країни.